Wszystkie siedziby

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Data wydarzenia: 04-06-2016

Rok 1916 był przełomowy dla Lublina. Rozporządzeniem z dnia 15 października 1916 roku (z ważnością od 1 listopada), generał-gubernator wojskowy Karol Kuk przyłączył do miasta szereg okolicznych miejscowości o łącznej powierzchni 1818,6 hektarów. Na skutek tego, obszar Lublina powiększył się do 2691 hektarów, czyli ponad trzykrotnie (z 8,7 km2 do 26,9 km2)!! Oprócz Wieniawy, Czechówki Dolnej (południowa część dzisiejszego Czechowa), czy Lemszczyzny (część Śródmieścia), w granice administracyjne Miasta Lublin zostały włączone wszystkie trzy dzielnice, w których znajdują się nasze siedziby, tj. Bronowice (siedziba główna), Tatary (filia Pracownie Kultury Tatary) i Kośminek (filia Pracownie Kultury Maki)!

W tym roku przypada SETNA ROCZNICA tego wydarzenia! W związku z powyższym, zapraszamy Państwa do udziału w całej serii wydarzeń kulturalnych, które przygotowaliśmy z tej okazji, i zachęcamy do przyłączenia się w obchody 100-lecia włączenia naszych dzielnic w granice administracyjne Miasta Lublin!


W sobotę, 4 czerwca 2016 roku, Pracownie Kultury Tatary oraz Rada Dzielnicy Tatary zapraszają na Festyn Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka! Całodniowe wydarzenie plenerowe odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Gospodarczej 7! Ruszamy punktualnie o godzinie 10:00!


Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji:

10:00 - Rozpoczęcie
10:15Zumba® dla wszystkich
10:45 - Prezentacje szkół i przedszkoli z osiedla
11:45 - Wspólne tańce korowodowe i zabawy
13:15 - Muzyczny spektakl w wykonaniu artystów lubelskich pt. "Podróż dookoła Świata"
14:15 - Koncert pt. "Piosenki na życzenie"
15:00 - Prezentacje zespołów tanecznych Pracowni Kultury Tatary: Kris Kros i Black Caps
15:15 - Prezentacje lubelskich formacji Takewondo i Karate


Podczas wydarzenia także: rodzinne warsztaty rękodzieła, animacje i zabawy, konkursy z nagrodami, turniej tenisa stołowego w trzech kategoriach wiekowych, a także tradycyjne zabawy plenerowe, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych!

Imprezę poprowadzi dziennikarka TVP Lublin - Anna Dąbrowska!

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło