Pracownie Kultury Tatary

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Data wydarzenia: 03-06-2017

 

W 1954 roku, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Dzień Dziecka, by upowszechnić ideały i cele dotyczące praw dziecka zawarte w Karcie ONZ. Tradycją stało się już, że wspólnie z Radą Dzielnicy Tatary od wielu lat obchodzimy to święto. Dodatkowo, rok 2017 stwarza ku temu szczególną okazję, gdyż świętujemy właśnie Wielki Jubileusz 700-lecia naszego miasta.

W sobotę, 3 czerwca 2017 rokuPracownie Kultury Tatary oraz Rada Dzielnicy Tatary zapraszają na Festyn Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka! Całodniowe wydarzenie plenerowe odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Gospodarczej 7! Ruszamy punktualnie o godzinie 10:00!

Główną atrakcją wydarzenia będzie rodzinne, interaktywne widowisko muzyczno–taneczne pt. "Tańcobajki Pani Muzyki", czyli szalona podróż do świata bajek i fantazji. Będziemy śpiewać i tańczyć, a zabawie towarzyszyć będą liczne konkursy z nagrodami. Tego dnia na Tatarach nikt nie będzie się nudził, a to za sprawą naszych animatorów, którzy zapewnią moc atrakcji, a wśród nich między innymi: gry, tańce i zabawy integracyjne, konkursy, deszcz kolorowych baniek mydlanych, stada balonowych zwierzaków-cudaków i mnóstwo uśmiechu na wymalowanych buziach dzieci.


Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji:

10:00 - Rozpoczęcie
10:15 - Zumba® dla wszystkich
10:45 - Prezentacje szkół i przedszkoli z osiedla
11:45 - Wspólne tańce korowodowe i zabawy
13:15 - Muzyczny spektakl w wykonaniu artystów lubelskich pt. "Podróż dookoła Świata"
14:15 - Koncert pt. "Piosenki na życzenie"
15:00 - Prezentacje zespołów tanecznych Pracowni Kultury TataryKris Kros i Black Caps
15:15 - Prezentacje lubelskich formacji Takewondo i Karate


Podczas wydarzenia także: rodzinne warsztaty rękodzieła, animacje i zabawy, konkursy z nagrodami, turniej tenisa stołowego w trzech kategoriach wiekowych, a także tradycyjne zabawy plenerowe, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych!

Imprezę poprowadzi dziennikarka TVP Lublin - Anna Dąbrowska!

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło