Pracownie Kultury Tatary

Miłosna Café

Data wydarzenia: 14-02-2017

Choć Bolesław Leśmian nie został oficjalnie patronem roku 2017, to właśnie w tym roku przypada 140 rocznica urodzin i 80 rocznica śmierci poety. Twórczość artysty, którego poezję można wskazywać jako wezwanie do miłości, idealnie wpisuje się w ideę święta 14 lutego – popularnych Walentynek. Daniem głównym będą więc miłosne wiersze Leśmiana, przedstawione przez Bartłomieja Brodawkę.

Poezję o tematyce miłosnej posypiemy szczyptą tańca. Najlepiej to wyjątkowe emocjonalne święto doprawi nam tango argentino. Styl tego tańca to bliskość partnerów. Powstał w pierwszych latach XX wieku wywodząc się z ulic Buenos Aires i Montevideo. Zmysłowość, ale i dzika namiętność. Uwodzenie, dominacja, ale i czułość oraz delikatność. Co lepiej zilustruje emocje pomiędzy mężczyzną i kobietą, jeśli nie ten gorący taniec zmysłów. Jego profesjonalnym wykonaniem, specjalnie dla uczestników spotkania zajmą się Paweł Gmura wraz z partnerką - Eweliną Dalmatą, instruktorzy i animatorzy Tanga Argentyńskiego w Lublinie.

Całość wydarzenia doprawimy muzyką rodem z lat twórczości naszego jubileuszowego bohatera, czyli międzywojnia. Przeniesiemy się do przytulnej, klimatycznej kafejki urządzonej w stylu, którego dziś już nie znajdziemy w żadnym z miejskich lokali.

W dniu wszystkich zakochanych, 14 lutego 2017 r. o godzinie 19:00, zapraszamy do Miłosna Café w Pracowniach Kultury Tatary. Przy melodiach lat 20-tych i 30-tych, nastrojowej scenerii, zmysłowym tangu i wersach Leśmiana razem zanurzmy się w świat miłości.

 

 
 


kiedy? - 14 lutego 2017 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło