Pracownie Kultury Tatary

Młodzi Zdolni - koncert PK Tatary

Data wydarzenia: 29-10-2015

Sebasitan Kozub urodził się 20 grudnia 1998 roku w Lublinie, w rodzinie o tradycjach muzycznych. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku lat 6. Pierwszym jego nauczycielem gry na wiolonczeli w  O.S.M. I i II st. w Lublinie był tata Mirosław Kozub. Od roku 2012  młody wiolonczelista przebywa na stypendium w renomowanej szkole dla młodych muzyków "Purcell School" w Londynie.

Mimo młodego wieku, Sebastian jest laureatem bardzo wielu konkursów wiolonczelowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zdobywał  laury w Austrii, Francji, Słowacji, Czechach, Estonii, Ukrainie, na Węgrzech, w Chorwacji i w Rosji.

Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym biorąc udział w wielu imprezach muzycznych. Występował w ramach prowadzonego przez Filharmonię Lubelską Festiwalu Spotkań Kultur, w cyklach koncertów: „Estrada młodych” oraz „Lubelskie forum sztuki współczesnej”. Koncertował we wnętrzach Zamku Królewskiego, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w sali balowej Pałacu w Łańcucie. Występował z orkiestrami: Filharmonii Kowieńskiej na Festiwalu „Talenty Europy” w Kownie na Litwie i z orkiestrą festiwalową „Talents for Europe” na  Słowacji.

Sebastian doskonali swoje umiejętności na kursach mistrzowskich i lekcjach u wielu znanych wirtuozów wiolonczeli, m.in. prof. T. Strahl, prof. U. Clerici (Włochy), prof. E. Bronzi (Włochy), prof. Wen-Sinn Yang (Niemcy), prof. Ph. Muller (Francja).

Aktualnie młody wiolonczelista  przygotowuje  się  do  kolejnych  koncertów i konkursów.

Podczas koncertu w Dzielnicowym Domu Kultury "Bronowice" zaprezentuje Poloneza koncertowego (David Popper), Sonatę D- dur (Pietro Locatelli), II suitę: Sarabanda i Gigue (Jan Sebastian Bach), Wariacje na temat Rossiniego (Bohuslaw Martinu) oraz Melodie cygańskie (Pablo Sarasate).

Młodemu Muzykowi akompaniować na pianinie będzie Agnieszka Schulz – Brzyska, a koncert poprowadzi Karol Furtak.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło