Pracownie Kultury Tatary

Młodzi Zdolni - koncert PK Tatary

Data wydarzenia: 15-12-2015

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie zawsze daje szansę zaistnieć młodym, utalentowanym ludziom. Właśnie dlatego co jakiś czas organizowane są koncerty z cyklu "Młodzi Zdolni".

Tym razem swoje umiejętności zaprezentują uczniowie pierwszej klasy Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie, pod kierunkiem prof. Doroty Szostak-Gąski. Będzie to pierwsze wystąpienie młodych wykonawców poza murami szkoły.

Dorota Szostak-Gąska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego (dyplom z wyróżnieniem , głos - sopran pinto), stypendystką Istituto Superiore di Studi Musicali "Achille Peri" w Reggio Emilia we Włoszech, a także Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Debiutowała jako Dydona w operze Dydona i Eneasz H. Purcella w Operze Nova w Bydgoszczy. Brała udział w V Festiwalu Wokalnym Belcanto 2007 w Nałęczowie, gdzie otrzymała nagrodę specjalną, a także w Festiwalu Operowo-Operetkowym w Inowrocławiu, Festiwalu Face to Face w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne prowadzone przez wybitne maestry m.in. Helenę Łazarską oraz I Profesjonalny Kurs Interpretacji Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krynicy Zdroju. Teraz zajmuje się przekazywaniem swoich umiejętności i wiedzy "Młodym Zdolnym", którzy chcieliby w przyszłości zajmować się śpiewem.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło