Pracownie Kultury Maki

Montownia Wyobraźni

Data wydarzenia: 15-01-2018

W poniedziałek, 15 stycznia, zapraszamy na jedenaste (czwarte w tym Sezonie Kulturalnym), spotkanie z cyklu, podczas którego staramy się stymulować nieskrępowaną, dziecięcą fantazję, wspólnie odkrywać świat i wyrażać się artystycznie. Podczas zajęć poruszamy ciekawe zagadnienia i staramy się rozwijać kreatywność oraz nietuzinkowe podejście do radzenia sobie z zadaniami i problemami. Każde spotkanie jest pasjonującą podróżą w dalekie zakamarki naszego globu. Uczestnicy będą mogli zostać biegłymi kartografami (specjalistami w dziedzinie nauki o mapach), bowiem w tym sezonie zajęcia skupione będą wokół tematu map i podróży - nie tylko tych geograficznych.

W styczniu wybierzemy się do kraju leżącego nad Dunajem, który słynie z tradycyjnych, wystawnych bali. Każdego roku, w czasie karnawału, odbywają się one w różnych miejscach Wiednia. Wielu osobom kraj ten kojarzy się też z koncertem noworocznym Filharmoników Wiedeńskich, na który bilety rezerwowane są nie mniej niż rok na przód. Celem naszej styczniowej wyprawy będzie oczywiście Austria.

Wiedeński koncert noworoczny poświęcony jest głównie kompozytorom z rodziny Straussów (Johannom Straussom ojcu i synowi, oraz Józefowi i Eduardowi), ale zawiera także utwory innych kompozytorów. Wzbogacany bywa często występami zespołu baletowego Opery Wiedeńskiej, a także pewnymi elementami żartobliwymi, w tym także z udziałem publiczności inspirowanej przez dyrygenta (prezentujemy to na filmie poniżej). Podczas koncertu nie może zabraknąć tanecznego wykonania walca, który swe korzenie ma właśnie w Austrii – walca wiedeńskiego.

Austria to także kraj, w którym wynaleziono maszynę do szycia oraz z którego wywodzą się bułki kajzerki i przepyszne rogaliki croissanty. Kraj ten jest pełen niezwykłych ciekawostek. Te i wiele innych będą mogły poznać wszystkie dzieci, które wybiorą się z nami w podróż do Austrii, podczas kolejnego spotkania z cyklu Montownia Wyobraźni.Nie pozostaje więc nam nic innego, jak tylko zaprosić wszystkie dzieciaki do kolejnej wspólnej podróży! Wstęp wolny.
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat.

kiedy? - 15 stycznia 2018 r., godz.17:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło