Pracownie Kultury Maki

Montownia Wyobraźni

Data wydarzenia: 10-04-2017

W poniedziałek, 10 kwietnia, zapraszamy na szóste spotkanie z cyklu, podczas którego staramy się stymulować nieskrępowaną, dziecięcą fantazję poprzez słuchanie klasycznych baśni, wydawanych z piękną oprawą muzyczną w postaci słuchowisk, a także wspólne zabawy i ćwiczenia słuchowe. Przygaszone światło, zamknięte oczy i podróż w zaczarowany świat, bez żadnych ograniczeń...

Motywem przewodnim kwietniowego spotkania znowu będą kolory, ale również ciekawe, symetryczne kształty, a także tajemniczo brzmiąca nazwa: "MANDALE".

Mandala oznacza koło życia lub cały świat. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Podstawowa forma mandali składa się z okręgu z wpisanymi w niego kwadratami. Symbol ten obecny jest niemal we wszystkich kulturach na świecie. Pierwsze mandale tworzono w Indiach i to stamtąd dotarły one do Tybetu w VIII wieku, a później rozprzestrzeniły się po całym globie.

Przy tworzeniu mandali nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Można stosować dowolne, znane nam techniki i metody. Do tworzenia naszego dzieła możemy używać farb, kredek, możemy tworzyć witraże z kolorowych papierów lub tkanin, możemy wyklejać dowolnymi ziarnami, guzikami, kamyczkami, muszelkami, a nawet szyszkami, lub lepić z plasteliny.Spotkanie rozpoczniemy od zabaw rozwijających sprawność manualną, a także percepcję wzrokową, ruchową i słuchową. Następnie, używając przygotowanych elementów, wykonamy niezwykłą, przestrzenną instalację w Galerii Małej - ogromną, kolorową mandalę.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

kiedy? - 10 kwietnia 2017 r., godz.17:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło