Pracownie Kultury Maki

Montownia Wyobraźni

Data wydarzenia: 20-11-2017

W poniedziałek, 20 listopada, zapraszamy na dziewiąte (drugie w tym Sezonie Kulturalnym), spotkanie z cyklu, podczas którego staramy się stymulować nieskrępowaną, dziecięcą fantazję, wspólnie odkrywać świat i wyrażać się artystycznie. Podczas zajęć poruszamy ciekawe zagadnienia i staramy się rozwijać kreatywność oraz nietuzinkowe podejście do radzenia sobie z zadaniami i problemami. Każde spotkanie jest pasjonującą podróżą w dalekie zakamarki naszego globu. Uczestnicy będą mogli zostać biegłymi kartografami (specjalistami w dziedzinie nauki o mapach), bowiem w tym sezonie zajęcia skupione będą wokół tematu map i podróży - nie tylko tych geograficznych.

W listopadzie wybierzemy się w pasjonującą podróż na Islandię – europejską wyspę położoną na Oceanie Atlantyckim. Zgodnie ze swoją nazwą, Islandia to „kraj lodu”, a około jednej dziesiątej powierzchni tego kraju zajmują lodowce. Z drugiej strony, wyspa położona jest na „gorącym punkcie” Grzbietu Śródatlantyckiego, co sprawia, że posiada wiele wulkanów – w tym czynnych. O aktywności wulkanicznej świadczą także liczne gorące źródła oraz gejzery.

Zwiedzając Islandię można odnieść wrażenie, że najważniejszymi mieszkańcami kraju są owce. Na Islandii żyje ich bowiem cztery razy więcej niż ludzi. W roku 2014 liczba mieszkańców wyspy przekroczyła 320 tysięcy, natomiast owiec w okresie letnim jest ponad milion.

Te i wiele innych ciekawostek będą mogły poznać wszystkie dzieci, które wybiorą się z nami na niezwykle ciekawą wyprawę w głąb "wyspy wikingów i celtów". Ponadto spróbujemy wczuć się w klimat Islandii i wytworzyć własne gejzery – tu, w Lublinie, w Pracowniach Kultury Maki, podczas kolejnego spotkania z cyklu Montownia Wyobraźni.Nie pozostaje więc nam nic innego, jak tylko zaprosić wszystkie dzieciaki do kolejnej wspólnej podróży! Wstęp wolny.

kiedy? - 20 listopada  2017 r., godz.17:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło