Pracownie Kultury Maki

Montownia Wyobraźni

Data wydarzenia: 11-12-2017

W poniedziałek, 11 grudnia, zapraszamy na dziesiąte (trzecie w tym Sezonie Kulturalnym), spotkanie z cyklu, podczas którego staramy się stymulować nieskrępowaną, dziecięcą fantazję, wspólnie odkrywać świat i wyrażać się artystycznie. Podczas zajęć poruszamy ciekawe zagadnienia i staramy się rozwijać kreatywność oraz nietuzinkowe podejście do radzenia sobie z zadaniami i problemami. Każde spotkanie jest pasjonującą podróżą w dalekie zakamarki naszego globu. Uczestnicy będą mogli zostać biegłymi kartografami (specjalistami w dziedzinie nauki o mapach), bowiem w tym sezonie zajęcia skupione będą wokół tematu map i podróży - nie tylko tych geograficznych.

W grudniu wybierzemy się w zapierającą dech w piersiach wyprawę na Madagaskar – afrykańską wyspę położoną w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Symbolem tej egzotycznej wyspy stał się lemur. To drobne zwierzątko z długim ogonem i długimi łapami oraz puszystym i miękkim futrem. Potrafi skakać na bardzo duże odległości, a umiejętność chwytania zarówno dłońmi, jak i stopami pozwala mu łapać liany i gałęzie drzew nawet w locie.

Niezwykła różnorodność Madagaskaru, jego niesamowitej roślinności oraz wyjątkowych gatunków zwierząt spowodowane są bardzo wczesnym oddzieleniem się wyspy od kontynentów. To z kolei wywołało odmienny tor rozwoju ewolucyjnego. Rośnie tu przykładowo ponad tysiąc gatunków orchidei.

Te i wiele innych ciekawostek będą mogły poznać wszystkie dzieci, które wybiorą się z nami w podróż po "Czerwonej Wyspie". Poznamy dźwięki valihy, przypomnimy sobie zapach wanilii, a także nieznane nam dotąd tradycje i zwyczaje ludzi oraz zwierząt zamieszkujących Madagaskar – to wszystko podczas kolejnego spotkania z cyklu Montownia Wyobraźni.Nie pozostaje więc nam nic innego, jak tylko zaprosić wszystkie dzieciaki do kolejnej wspólnej podróży! Wstęp wolny.
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat.

kiedy? - 11 grudnia 2017 r., godz.17:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło