Pracownie Kultury Maki

Muzeum Społeczne

Data wydarzenia: 16-12-2015

W związku z otwarciem nowej Filii Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice" - Pracowni Kultury Maki w Dzielnicy Kośminek, zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie artystyczno-społecznym o charakterze "Muzeum społecznego".

Szukamy chętnych mieszkańców dzielnicy Kośminek, którzy opowiedzą nam swoją historię, a następnie wypożyczą z kolekcji domowych to, co jest dla Nich ważne i o czym z pasją opowiedzą - fotografie, pamiątki, ordery, obrazy itp. - w celu zaaranżowania chwilowej wystawy.

Ideą działania jest podkreślenie, że to ludzie, mieszkańcy są najważniejszą częścią dzielnicy. To my wszyscy tworzymy klimat miejsca, w którym żyjemy; każdy z nas jest jakby odrębnym muzeum: każdy ma swoją historię, eksponaty, specyficzną atmosferę. Interesują nas opowieści mieszkańców o sobie, o swoich przodkach, o tym, jak wpisują się w kontekst miejsca. Znają Państwo z pewnością szczegóły historii dzielnicy, których nie znajdziemy w żadnym przewodniku. Akcja „Muzeum społeczne" dzieje się dosłownie na naszym podwórku: ktoś przegląda swoje szuflady, wyjmuje zdjęcia i okazuje się, że może to zainteresować ludzi, to także mieszkańcy, którzy tworzą: malują, fotografują, robią swoją sztukę; są naszymi sąsiadami od lat, ale nie wiemy nic o nich i ich pracy.

Nie wiemy kogo spotkamy na swojej drodze i jakie eksponaty będzie zawierało nasze muzeum, dlatego jest ono tak unikatowe i wyjątkowe, bo jedyne i niepowtarzalne, tak jak osoby, które je stworzą.

Informacje i zgłoszenia: Krzysztof Żwirblis, tel. 501 630 274, zwirblis@gmail.com

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 16 grudnia 2015 r., o godzinie 18:00 w Pracowniach Kultury Maki, przy ul. Olchowej 8. Wystawę będzie można oglądać do 3 stycznia 2016 roku.

"Muzeum Społeczne" realizowane jest w ramach projektu "Kultura Dostępna na Makach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło