Pracownie Kultury Maki

Poranek Muzyczny

Data wydarzenia: 21-05-2017

Zapraszamy na kolejną audycję z cyklu "Poranki Muzyczne".

W związku z ogromną popularnością audycji z serii "Pyza na polskich dróżkach", postanowiliśmy sięgnąć dalej i zapraszamy na kolejną serię "Jak polska Pyza wędrowała...", podczas której będziemy odwiedzać różne rejony poza granicami naszego kraju. W niedzielę, 21 maja 2017 r. o godzinie 12:00, zaprezentujemy OSTATNIĄ, dziesiątą audycję z tej serii!

Od września do grudnia 2016 roku, Pyza objechała całą Polskę: odwiedziła Lubelszczyznę, Mazowsze, Małopolskę, Podhale, Beskidy i Kaszuby. Od stycznia 2017, Pyza objechała natomiast z dziećmi prawie całą Eurazję: Danię, Austrię, Hiszpanię, Francję, Rosję, Japonię i Chiny, Anglię, Szkocję i Irlandię, Węgry, Włochy, by ostatnio wrócić do Polski i jeszcze raz przemierzyć ją wzdłuż Królowej Polskich Rzek - Wisły...

Podczas ostatniego, dziesiątego spotkania z tej serii, Pyza wróci do swojego rodzinnego domu, do Mamy-Gospodyni, która na oczach dzieci ulepiła naszą bohaterkę na początku października: "Mazowiecka gospodyni / w wielkiej misie ciasto czyni. / zaczyniła, rozrobiła, / z ciasta – pyzy utoczyła".

Pyza, pomimo pasjonujących podróży, wspaniałych widoków i bajkowych przygód, nie zapomniała o swojej Mamie i z okazji majowego święta - Dnia Matki - postanowiła zaprosić wszystkie dzieci do wspólnego świętowania. Podczas tego Poranka Muzycznego, zaprosimy wszystkie dzieci i wszystkie towarzyszące im mamy do wspólnego śpiewania ulubionych piosenek. W repertuarze Pyzy znajdą się utwory zarówno te sentymentalne, specjalnie dla ukochanych mam, jak i familijne do wspólnej zabawy, tańca i wygłupów... Będzie kolorowo, wiosennie i bardzo wesoło.

Dziękujemy za wspólną podróż po naszym pięknym kraju i kontynencie!Zachęcamy do spędzenia z nami kolejnego niedzielnego przedpołudnia i uczęszczania na kolejne Poranki Muzyczne w Pracowniach Kultury Maki - filii Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice" w Lublinie :)

kiedy? - 21 maja 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

 

AKTUALIZACJA: Poniżej do pobrania lista pytań oraz formularz odpowiedzi do uzupełnienia brakujących naklejek w Albumie Kolekcjonera! smiley UWAGA! Bardzo prosimy o podpisanie kart z odpowiedziami!


DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło