Pracownie Kultury Maki

Poranek Muzyczny

Data wydarzenia: 04-06-2017

Zapraszamy na kolejną, ostatnią w tym Sezonie Kulturalnym, audycję z cyklu "Poranki Muzyczne".

W niedzielę, 4 czerwca 2017 r., z okazji Dnia Dziecka zaprezentujemy niesłychanie zabawną bajkę pod tytułem "Pchła Szachrajka" w wykonaniu dwójki młodych, lubelskich aktorów - Moniki Rulki i Łukasza Drozda, w reżyserii Urszuli Lewartowicz. Spektakl jest piątą propozycją tego trio i już zdobył ogromne uznanie wielu nauczycieli, a także całej masy dzieciaków w przedszkolach i szkołach województwa lubelskiego, gdzie został ciepło przyjęty i jest prezentowany od stycznia tego roku.

Pchła Szachrajka miała życie ułożone znakomicie, mieszkała w trzypiętrowym domku na przedmieściu Warszawy, a odwiedzających ją gości zalewała żółć z zazdrości. Była przy tym znana z zamiłowania do figli, żartów i psot. Bajka jest niewątpliwą perłą literatury dziecięcej z mistrzowskim tekstem Jana Brzechwy. Spektakl utrzymany jest w klimacie kabaretu dla dzieci, przepełniony jest humorem i dowcipem – nie tylko słownym. Pchle brewerie gwarantują przednią zabawę nie tylko najmłodszym, a niekontrolowane wybuchy nieskrępowanego śmiechu są gwarantowane!

Podczas ostatniego Poranka Muzycznego zostaną również rozdane brakujące naklejki do Albumu Kolekcjonera, a także nagrody dla tych, którzy zebrali je wszystkie! Aby otrzymać naklejki, należy wydrukować kartę (do pobrania TUTAJ), odpowiedzieć na pytania związane z podróżami Pyzy i dostarczyć do Pracowni Kultury Maki do 27 maja 2017 r., do godziny 12:00. Każda poprawna odpowiedź nagrodzona zostanie jedną naklejką. Prosimy o potraktowanie konkursu jak dobrej zabawy - pytania były tworzone z przymrużeniem oka. Znakomita większość pytań odnosi się do tekstów piosenek, które Pyza prezentowała dzieciom podczas swoich podróży. Warto "uzupełnić" brakujące informacje o regionie i razem z dziećmi pośpiewać lub chociaż posłuchać piosenek czy utworów, które prezentowane były podczas Poranków. UWAGA! Bardzo prosimy o podpisanie kart z odpowiedziami!Zachęcamy do spędzenia z nami kolejnego niedzielnego przedpołudnia i uczęszczania na Poranki Muzyczne w Pracowniach Kultury Maki w następnym Sezonie Kulturalnym :)

kiedy? - 4 czerwca 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło