Pracownie Kultury Maki

Premiera "Przepiśnika Lubelskiego"

Data wydarzenia: 24-03-2017

„Dzielnice Kultury” to interdyscyplinarny program, którego celem jest rozwój kultury w dwudziestu siedmiu dzielnicach Lublina. Każdej dzielnicy przydzielony został operator, tj. miejska instytucja kultury, która odpowiada za realizację wydarzeń kulturalnych na danym terenie.

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" ma pod swoimi skrzydłami dziewięć wschodnich dzielnic miasta: Abramowice, Bronowice, DziesiątąFelin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyznę, Kośminek i Tatary. To właśnie w nich, od czterech lat wspieramy organizację projektów kulturalnych poza murami naszych trzech siedzib.

W edycji 2016, w dzielnicy Dziesiąta, zorganizowany został szereg warsztatów w ramach projektu "Podwórkowe śniadanie na trawie". Mieszkańcy dzielnicy uczestniczyli w spotkaniach z kucharzem, Kamilem Kotarskim, którego zadanie polegało na odkryciu smaków dzielnicy, zebraniu przepisów, kojarzących się mieszkańcom z domem, tradycją, rodziną, które są przez nich przygotowywane, a wcześniej z tych przepisów korzystali ich rodzice, dziadkowie, a które dzięki warsztatom miały zostać przekazane również młodemu pokoleniu... Efektem tych niesamowitych spotkań jest książeczka "Przepiśnik Lubelski, czyli ulubione przepisy mieszkańców dzielnicy Dziesiąta".

Z ogromną radością zapraszamy Państwa na oficjalną premierę wydawnictwa. Już 24 marca, o godzinie 18:00, w Pracowniach Kultury Maki będzie można bezpłatnie otrzymać egzemplarz "Przepiśnika". Ale to nie koniec atrakcji... Podczas premiery zaplanowaliśmy rozmowy z pomysłodawcami i realizatorami projektu, a także uczestnikami warsztatów. Podczas spotkania Kamil Kotarski przygotuje wybrane potrawy z "Przepiśnika", będzie więc można przekonać się, dlaczego mieszkańcy dzielnicy tak bardzo lubią te przepisy.

Kamil Kotarski, na którego barkach spoczęła realizacja warsztatów kulinarnych, jest kucharzem, ekspertem, ale przede wszystkim pasjonatem smaków, kuchni i produktów regionalnych. W swojej codziennej pracy promuje i zachęca do sięgania po rodzime produkty i receptury typowe dla regionalnej kuchni.


kiedy? - 24 marca 2017 r., godz. 18:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło