Wszystkie siedziby

Weekend seniora z kulturą

Data wydarzenia: 24-09-2016

 

Ponad 300 placówek w całej Polsce - w tym i Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" - zapraszają na Weekend seniora z kulturą!

Kolejna edycja akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+kultura” - pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą" - odbędzie się w dniach 24 i 25 września. W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury w całej Polsce.


W sobotę, 24 września o godzinie 10:00, w Pracowniach Kultury Tatary odbędą się bezpłatne otwarte warsztaty rękodzieła artystycznego dla Seniorów. W programie:

  • warsztaty florystyczne - Uczestnicy pod czujnym i fachowym okiem instruktorów wykonają kompozycje kwiatowe na wiklinowych stelażach, z wykorzystaniem sztucznych, suszonych i naturalnych kwiatów, a także dekoracji florystycznych. Nauczą się kompozycji kolorystycznej i łączenia materiałów.
  • warsztaty mydlarskie - uczestnicy będą tworzyć naturalne mydła na bazie glicerynowej z użyciem naturalnych barwników, aromatów i dodatków roślinnych. Do mydeł wykonanych metodą na gorąco każdy samodzielnie zaprojektuje i wykona dekoracyjne opakowanie.

Tego samego dnia, o godzinie 17:00, w sali widowiskowej w Pracowniach Kultury Maki zaprezentujemy jedną z bardziej udanych komedii schyłkowego socrealizmu zatytułowaną "Irena, do domu!" laugh Mąż - Zygmunt jest majstrem w jednej z warszawskich fabryk i przy okazji przeciwnikiem pracy kobiet. Jego żona Irena z kolei pragnie realizować się zawodowo jako kierowca (Kobiety na traktory!) i w tajemnicy przed mężem zaczyna uczęszczać na kurs dla szoferów... Będzie się działo! laugh

Weekend seniora z kulturą został zorganizowany w ramach programu "Kultura Dostępna Dla Seniora", realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło