Wszystkie siedziby

Zatańcz z Lublinem: Tęgie Chłopy

Data wydarzenia: 21-07-2017

Niejednemu mieszkańcowi Lublina tęskno pewnie do potańcówek sprzed lat, a łza w oku się kręci na widok filmowych scen zabaw tanecznych, szaleństwa twista, zmysłowego tanga czy eleganckiego walca. Wielu zapewne znudziła się też pewnie atmosfera klubów i pląsy do rytmów proponowanych przez Didżeja.

Cykl koncertów plenerowych "Zatańcz z Lublinem" to okazja do zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat, w wykonaniu najlepszych zespołów z Lublina, ale i z całej Polski. Cykl koncertów plenerowych na Moście Mariana Lutosławskiego na Bystrzycy pozwoli mieszkańcom całego miasta przenieść się w czasie na potańcówki przy muzyce na żywo.

Od kilku lat Most Mariana Lutosławskiego znany jest pod nazwą MOST KULTURY, za sprawą projektu organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie. W tym roku, roku Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, dwie instytucje: Centrum Kultury i Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" łączą swoje siły, by wspólnie sprawić, że wschodnia część miasta będzie tętniła życiem, rozbrzmiewała muzyką i by mieszkańcy mogli przetańczyć pół nocy... wink

W cyklu "Zatańcz z Lublinem" wystąpią: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Tęgie Chłopy, Rokiczanka, Męska Okazjonalna Grupa Wokalna Chórtownia, Orkiestra Prowincjonalna, a także specjalny koncert muzyki filmowej pt. "X Muza - koncert LIVE"...


 

W piątek 21 lipca 2017 roku, o godzinie 20:00, na Moście Kultury wystąpią Tęgie Chłopylaugh

Jest to zespół prezentujący muzykę Kielecczyzny z jej melodycznymi meandrami, rozległą gamą barw i brzmień. W repertuarze mają zarówno melodie tradycyjne, nazywane tam „chłopami” bądź „śpiwami”, jak też polki i modne wówczas przeboje – wiejsko-miejskie tanga, walczyki, oberki i fokstroty. To muzyka odnaleziona w tradycji, lecz na wskroś aktualna - żywiołowa i nasycona emocjami taneczna nuta grana przez współczesną młodzież. Zespołem kieruje przekonanie, że muzyka ta nie jest eksponatem ze skansenu kultury ludowej, ale że jej siła wiąże się przede wszystkim z ogromnym ładunkiem emocjonalnym, zachowanym w pamięci ludzi.

Debiutancka płyta zespołu pt. „Dansing” otrzymała Wirtualne Gęśle w głosowaniu internautów na najlepszą płytę folkową 2015 oraz drugie miejsce w Folkowym Fonogramie Roku 2015 na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja.


 


kiedy? - 21 lipca 2017 r., godz. 20.00
gdzie? - Most Mariana Lutosławskiego (MOST KULTURY)

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło