Pracownie Kultury Tatary

Wystawa malarstwa Grupy Twórczej

Data wydarzenia: 20-11-2015

Zapraszamy do Galerii w Pasażu na wystawę malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem "Z pasją malowane".

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 listopada 2015 roku, o godzinie 17.

Wystawę będzie można oglądać od 20 listopada 2015 r. do 20 stycznia 20165 r. w Galerii w Pasażu.

Będzie to kolejny już raz, gdy gościmy wystawę prezentującą dokonania twórców na stałe związanych z Pracowniami Kultury Tatary. Wystawa pokazywać będzie głównie malarstwo olejne ale również akwarele.

Grupa twórcza powstała z inicjatywy uczestników, w 2011 roku i działa nieprzerwanie do dziś w Pracowniach Kultury Tatary - Filii DDK „Bronowice”. Członkami grupy są artyści amatorzy, miłośnicy i pasjonaci sztuki. Podczas zajęć prowadzonych w domu kultury poznają oni różne techniki artystycznego wyrazu, w tym: malarstwo olejne, akwarelę i techniki graficzne. Jednak największą ich pasją jest malarstwo sztalugowe. Poprzez twórczość wyrażają swoje emocje i  skrywane uczucia dają wyraz wrażliwości na ludzi, świat i otaczającą ich rzeczywistość.

Wystawa „Z pasją malowane” prezentuje dokonania malarzy z ostatnich kilku miesięcy. Artyści prezentując swoje prace wyznaczają kierunek swoich artystycznych dążeń, ale również konfrontują siebie na tle innych. Galeria w Pasażu, bliska im przestrzeń, to też miejsce do twórczych porównań i zdrowej rywalizacji, ale również dyskusji, dokąd zmierzamy w swoich działaniach, a gdzie jesteśmy. Wystawa to miejsce aby pokazać twórczość grupy szerszej widowni, społeczności lokalnej ale również ludziom spoza środowiska.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło