DDK "Bronowice"

Wystawa fotografii „Do nieba bram”

Data wydarzenia: 11-03-2016

Zapraszamy do Galerii Krańcowej na wystawę fotografii pod tytułem "Do nieba bram", w ramach projektu z zakresu upowszechniania kultury „Galeria Fotografii Dzieci i Młodzieży”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 marca 2016 roku, o godzinie 18.

Wystawę będzie można oglądać od 11 marca 2016 r. do 7 kwietnia 2016 r. w Galerii Krańcowej.

Wystawa „Do nieba bram” to pierwsza wystawa fotograficzna organizowana w ramach projektu stypendialnego z zakresu upowszechniania kultury „Galeria Fotografii Dzieci i Młodzieży”. Autorką projektu jest Anna Asyngier-Kozieł, a celem programu jest przede wszystkim promowanie twórczości młodych fotografów w środowisku lokalnym.

Autorami prac są dzieci i młodzież - młodzi fotografowie uczący się w różnych szkołach i doskonalący swoje umiejętności fotograficzne w placówkach kulturalnych na terenie miasta Lublin. Wystawa „Do nieba bram” obejmuje prace fotograficzne ukazujące miejsca pamięci narodowej, cmentarze, zapomniane i opuszczone groby, zbiorowe mogiły, pomniki.  Autorzy zdjęć poprzez swoje zdjęcia o takiej tematyce chcą uczulić innych na obowiązek oddawania szacunku zmarłym, a także na zachowanie pamięci o tych, którzy już odeszli, a pozostawili dla nas dziedzictwo kulturowe minionych czasów.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło