Wszystkie siedziby

Wystawa "Lublin. Projekt karty pocztowej"

Data wydarzenia: 26-06-2017

Lublin Nowy Ratusz

Kontynuując obchody Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, zapraszamy na wystawę w Ratuszu, na której zaprezentowane zostaną prace nagrodzone i wyróżnione w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym na projekt karty pocztowej, zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice".

Obchody 700–lecia Lublina stały się trafną inspiracją do twórczej wypowiedzi w zakresie plastyki, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych autorów wystawy pokonkursowej. Prezentowane projekty cechuje bogactwo rozwiązań artystycznych, oryginalność widzenia fragmentów miasta, niepowtarzalność ujęć kompozycyjnych, a dodatkowo szeroką wiedzę młodych autorów o historii i teraźniejszości miasta. Konkurs miał na celu zapoznanie się ze śladami wielokulturowości Lublina poprzez poznanie jego dziejów, legend i architektury żyjących tutaj narodów, a także pobudzenie poczucia tożsamości lokalnej i europejskiej wśród mieszkańców naszego miasta.

Z ogromną dumą prezentujemy wystawę pt. "Lublin. Projekt karty pocztowej", którą oglądać można od 26 czerwca w budynku lubelskiego Ratusza. Dodatkowo odwiedzający wystawę będą mogli otrzymać okazjonalne gadżety - zestawy kart pocztowych wydanych według nagrodzonych prac.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło