Pracownie Kultury Tatary

Wystawa Malarstwa Anny Celińskiej-Banaszek

Data wydarzenia: 16-09-2016

Zapraszamy do Galerii w Pasażu na wystawę malarstwa Anny Celińskiej-Banaszek, pt. "Światło i cień".

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 września 2016 roku, o 17:00.

Wystawę będzie można oglądać od 16 września 2016 r. do 16 października 2016 r. w Galerii w Pasażu.

Anna Celińska-Banaszek jest z zawodu radcą prawnym. Od roku 2009 jest także Członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i uczestnikiem wystaw zbiorowych organizowanych przez TPSP kilka razy w roku w Galerii „Przy Bramie”. Malarstwo i rysunek są jej pasją, rysunek – od dzieciństwa, malarstwo zaś – od 2008 roku.

W 2012 roku otrzymała I nagrodę w konkursie "Lublin w Malarstwie", organizowanym corocznie przez TPSP, za obraz „Lublin Hartwiga i mój”. W roku 2013 za obraz „Lublin – Grodzka od Zamkowej” otrzymała II nagrodę, a w roku 2014 za obraz „Brama Krakowska” - wyróżnienie.

Na twórczość Anny Celińskiej-Banaszek silny wpływ ma dorobek Edwarda Hartwiga, jednego z najbardziej znanych na świecie fotografików polskich, który szczególnie upodobał sobie Lublin i światło. Jemu też poświęcona była pierwsza wystawa indywidualna Anny Celińskiej-Banaszek, pt. „Lublin Hartwiga i mój”, która odbyła się w Galerii ORDY przy Domu Kultury w Kocku i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Prace wykonuje różnymi technikami - oleje, akryle, akwarele, rysunki ołówkiem i nie tylko, o różnorodnej tematyce - nie tylko związane z Lublinem. Wśród tematów są między innymi wspomnienia z dzieciństwa i z podróży, róże z ogródka w Tyszowcach i drobne przedmioty z rodzinnego domu Dziadków, psi i koci ulubieńcy, paryskie kościoły, lato i zima, góry i morze, postaci z minionych lat w starych bramach, ukochana córka w słońcu lubelskim i norweskim, i wiele innych.

Wystawa w Galerii w Pasażu - „Światło i cień” - obejmuje wybrane obrazy, na których tytułowe światło i cień odgrywają główną rolę. 

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło