DDK "Bronowice"

Wystawa malarstwa Grażyny Nóżki-Jabłońskiej

Data wydarzenia: 10-03-2017

Zapraszamy do Galerii Krańcowej na wystawę malarstwa Grażyny Nóżki-Jabłońskiej​.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 marca 2017 roku, o godzinie 18.

Wystawę będzie można oglądać od 10 marca 2017 r. do 6 kwietnia 2017 r. w Galerii Krańcowej.

Grażyna Nóżka-Jabłońska urodziła się w Krzczonowie koło Lublina. Ukończyła studia w Instytucie Pedagogiki i Psychologii w Lublinie oraz studia podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie.

Zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa olejnego i pasteli tworząc pejzaż, martwą naturę, portret oraz kompozycje z pogranicza abstrakcji symboliczno-ekspresyjnej. Jak sama mówi, jej malarstwo jest niepokojem, wewnętrzną potrzebą kreacji, ciągłym poszukiwaniem, radością i zmaganiem. Jej inspiracją jest natura, którą przetwarza w sposób celowy, uwarunkowany własnym stanem emocjonalno-retrospektywnym. W jej pracach ekspresja ściera się z nastrojem, wrażeniem i ulotnością, którą ceni w malarstwie polskich i francuskich impresjonistów.

Dodatkowo artystka pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Wychowuje przez pryzmat sztuki, twórczo i kreatywnie rozwijając zainteresowania plastyczne swoich uczniów, którzy są laureatami licznych prestiżowych konkursów plastycznych oraz podejmują później naukę w szkołach artystycznych.

Prace autorki znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą, między innymi w Niemczech, Austrii, Australii, Francji, na Ukrainie i we Włoszech. Wystawa w Galerii Krańcowej jest wystawą jubileuszową 30-lecia pracy artystycznej i 35-lecia pracy pedagogicznej artystki.

kiedy? - od 10 marca do 6 kwietnia 2017 roku
gdzie? - Galeria Krańcowa, Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice", ul. Krańcowa 106

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło