DDK "Bronowice"

Wystawa Malarstwa Henryka Widelskiego

Data wydarzenia: 14-10-2016

Zapraszamy do Galerii Krańcowej na wystawę prac malarskich Henryka Widelskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 października 2016 roku, o godzinie 18.

Wystawę będzie można oglądać od 14 października 2016 r. do 10 listopada 2016 r. w Galerii Krańcowej.

Henryk Widelski urodził się 13 września 1959 r. w Bełżycach, gdzie mieszka i realizuje swoje twórcze działania. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, a także uczniem znanego artysty plastyka Piotra Kmiecia. Obecnie pod kierunkiem prof. Tomasza Zawadzkiego studiuje malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Realizuje różne projekty artystyczne w obszarze wielu technik malarskich. W większości są to prace o tematyce religijnej: ikony - głównie Madonny, symboliczne z dużą dozą ekspresjonizmu; maluje także portrety, sceny rodzajowe, pejzaże i martwą naturę. Jego obrazy znajdują się w Sanktuarium Narodu Polskiego na Jasnej Górze, w Kościele Garnizonowym w Legionowie,  w kościele parafialnym w Piszczaczu, czy  w Muzeum Diecezjalnym w Szczecinie. Ponadto kopia obrazu Parczewskiej Madonny, pozostała w Watykanie, jako dar dla Ojca Św. Jana Pawła II.  

Artysta jest uczestnikiem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Fascynują go obrazy kubistów, symbolistów i ekspresjonistów z przełomu XIX i XX wieku. Ponadto od 1983 r. zajmuje się konserwacją i renowacją dzieł sztuki. Wykonał prace w ponad 30 kościołach, między innymi: w Bazylice Mniejszej w Parczewie i Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Latyczowie na Ukrainie. W 2009 r. otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Bogdana Zdrojewskiego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło