Felin

Larp w dzielnicy

Nie od wczoraj wiadomo, że politykę tworzą ludzie bogaci i szanowani, i to oni kreują rzeczywistość, w której żyje większość z nas. Podobnie było w XIX stuleciu w Lublinie, gdzie część decyzji zapadała podczas sesji Rady Miasta, a część w kuluarach, na rautach i bankietach. Gracze w larpie “Siedemset lat Lublina” będą mieli okazję wziąć udział otwartej sesji Rady Miasta i partycypować w procesie podejmowania decyzji związanych z przyszłością Lublina, a tym samym także całej Lubelszczyzny. Gospodarzem sesji Rady Miasta będzie prezydent Lublina, Henryk Woliński. Wraz z Janiną Bąk, która w ratuszu odpowiada za finanse miasta (główna księgowa, skarbnik) będą reprezentowali stronę samorządową. To oni przedstawią główne problemy Lublina i będą oczekiwali porad i rozwiązań, a także deklaracji wsparcia finansowego niektórych inwestycji. Dlatego też na tym spotkaniu gośćmi będą zarówno osoby związane z przemysłem, jak i systemem edukacji, a także ze sztuką.

Jeśli chcesz przenieść się w czasie i włączyć się w dyskusje o przyszłości Lublina, ten larp jest dla Ciebie! 

Larp "Siedemset lat Lublina" jest przewidziany dla 10 osób. Jest to chamber larp (czyli akcja dzieje się w jednym miejscu) dla początkujących graczy. Bohaterami gry będą zarówno autentyczne, historyczne osoby, jak i fikcyjne postacie. Warto podkreślić, że to larp "historyczny", czyli nie będzie w nim elementów magii, obcych ras i walki dobra ze złem o ratunek ludzkości. W grze staramy się kłaść nacisk na relacje międzyludzkie oraz konflikty interesów między dobrem wspólnym a indywidualnym. 

 

Jeśli chcesz wziąć udział w larpie “Siedemset lat Lublina”, wystarczy napisać do nas maila na adres: info@fundacjatrach.org, a w nim zawrzeć następujące dane: 
- imię i nazwisko oraz wiek
- dzielnicę Lublina, na której aktualnie mieszkasz
- telefon kontaktowy
- krótką informację o swoich larpowych doświadczeniach (albo ich braku)
 

 

kiedy? - 24.06, 16.07 - godzina 16:00 - 19:30,
gdzie? - Park Naukowo Technologiczny SA., ul. 
Bohdana Dobrzańskiego 3.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło