Głusk

Mali Mistrzowie

Projekt Mali Mistrzowie to cykl warsztatów teoretycznych i plastycznych obejmujących najważniejsze zjawiska z dziedziny historii sztuki. Podczas pierwszej części zajęć dzieci i młodzież zobaczą i usłyszą o wybranych dziełach sztuki powstałych od czasów prehistorycznych po najnowsze. Uczestnicy będą mieli też możliwość podyskutowania o tym co im się podoba, a co nie, poznania kontekstu i kultury w których powstały dane dzieła oraz rozwiązywania zadań i zagadek tematycznych. 
W drugiej części zajęć uczestnicy stworzą własne prace inspirowane omawianymi wcześniej zagadnieniami. Będą rzeźbić, malować, chlapać farbą, rysować, haftować, nawlekać i wyklejać. Rozwiną kreatywność i zdolności manualne, wyrażą swoje emocje i poznają rozmaite techniki plastyczne.

Efektem warsztatów będzie wystawa z profesjonalnie przygotowanym katalogiem. 
Najważniejszym celem projektu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży z Głuska ciekawych zajęć wakacyjnych. Przystępna forma zajęć i każdorazowo możliwość stworzenia własnych dzieł przybliżą najważniejsze zjawiska w historii sztuki i zachęcą uczestników do czynnego udziału w życiu  kulturalnym miasta.

Warsztaty odbędą się w Filii nr 39 MBP przy ulicy Głuskiej 138 w godzinach 11:00-12:30. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 6-13 lat. 

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 576 897 646.

Więcej informacji https://www.facebook.com/mali.mistrzowie.warsztaty/

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło