Hajdów-Zadębie

Miasto Grygowa

Projekt "Miasto Grygowa" skierowany jest do dzieci i młodzieży zamieszkującej osiedle bloków socjalnych, podczas których będzie można zastanowić się nad tym jak postrzegamy miasto i miejsce, w których mieszkamy.

Przy wykorzystaniu różnych technik i mediów uczestnicy postarają się opowiedzieć o okolicy, w której spędzają najwięcej czasu, o tym jak ją postrzegają i jak wyobrażają sobie idealne miejsce zamieszkania. Podczas warsztatów zostaną wykorzystane techniki fotograficzne i plastyczne oraz elementy kolażu i filmu. Warsztaty będą próbą rozbudzenia kreatywności i zaznajomienia dzieci z różnymi sposobami wykorzystania współczesnych środków przekazu.

Podczas spotkań uczestnicy warsztatów będą szukali ciekawych tematów i za pomocą technik plastycznych planowali “scenariusze” swoich opowieści. Zostaną także zaprojektowane elementy wizualne, które uczestnicy będą mogli wykorzystać podczas realizacji pomysłów.

 

Efektem końcowym projektu będzie rodzaj fotokastu opowiadającego za pomocą różnych technik o osiedlu przy ulicy Grygowej i jego mieszkańcach.

 

gdzie? - osiedle bloków socjalnych przy ul. A. Grygowej,
kiedy? - poniedziałki i wtorki do końca sierpnia.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło