Tatary

Warsztaty mozaiki

Artystyczne rzemiosło zwane mozaiką jest sposobem ozdabiania przeróżnych powierzchni, od ścian i parapetów we własnych domach, na podłogach kościołów, elewacjach budynków i przeróżnych pomnikach kończąc. 

Ostateczny kształt mozaiki tworzy wiele dopasowanych do siebie elementów. Mogą to być drobne kamyki o różnorodnej kolorystyce, fakturze i kształcie, kawałki szkła czy ceramiki. Te dekoracje artystyczne są bardzo pracochłonne i tworzą niepowtarzalne wzory.

Na przestrzeni lat powstało wiele mozaik, gdyż początki mozaiki sięgają 3000 r.p.n.e. W Polsce szczególną popularność zyskały w okresie PRL-u, często zdobiły budynki instytucji, ale także ich wnętrza. Obecnie mozaiki często można spotkać jako wykończenie ścian.

Podczas warsztatów w ramach projektu "Lubelska układanka" będzie można poznać historię, tajniki układania i projektowania mozaiki. Uczestnicy warsztatów z pomocą prowadzącego wykonają dwie mozaiki, które sami zaprojektują. Tematem przewodnim jednej mozaiki będą krajobrazy naszego miasta, jego zabytki, tradycje. Druga mozaika to tajemnica każdego z uczestników - pomysły na nią są w ich głowach smiley

Zapisy na warsztaty zostały już zamknięte.

kiedy? - każdy poniedziałek do końca czerwca, godz. 16:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło