Abramowice

Warsztaty taneczne dla dorosłych

Pewnie każdy z Was wie, że taniec ma wiele korzyści - pozytywnie wpływa nie tylko na nasze ciało.

Ruch przy muzyce pomaga się odprężyć, zredukować napięcie i stres oraz pobudza układ odpornościowy. Wspomaga także wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia. Taniec poprawia krążenie krwi, zwiększa wydolność płuc, wzmacnia układ nerwowy i wpływa na równowagę wewnętrzną organizmu. Ćwiczenia wykonywane przy muzyce wzmacniają słabsze partie ciała oraz uczą panowania nad własnym ciałem.

Psychologowie twierdzą, że podczas tańca synchronizuje się praca obu półkul mózgowych, co wpływa na poprawę komunikacji, koncentracji i wpływa na szybsze zapamiętywanie informacji. Taniec jest procesem stymulującym aktywność psychiczną oraz fizyczną człowieka. Ruch taneczny pomaga zniwelować uczucie nieśmiałości i rozwija zdolności twórcze człowieka. Ponadto sprzyja integracji z innymi ludźmi.

 

Zumba®, aerobik, podstawy tańca towarzyskiego - to tylko niektóre propozycje spędzenia czwartkowych wieczorów. Podczas tych warsztatów będziecie mogli się dowiedzieć jak nazywa się taniec, który jest lubelską odmianą krakowiaka i nauczyć się jego podstawowych kroków.

Na warsztaty można dołączyć w każdej chwili!

kiedy? - każdy czwartek do 22.06.2017 r., godz. 18:00 - 19:30,
gdzie? - Ośrodek Misericordia, ul. Abramowicka 2.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło