"Majdanek - Historie nieoczywiste" część 2 - 20.10.2015

Od kwietnia, wspólnie z Państwowym Muzeum na Majdanku, realizujemy projekt „Majdanek – historie nieoczywiste”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2015”.

W drugiej części projektu, młodzież brała udział w warsztatach prowadzonych na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego, a następnie wcielała sie w więźniów obozu podczas edukacyjnej gry terenowej na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Tematem warsztatów i gry były ucieczki z obozu (więcej o Ucieczkach z KL Lublin oraz o samym projekcie przeczytacie na profilu na fb: TUTAJ oraz na stronie: www.historienieoczywiste.pl)

20 października 2015 roku, o godzinie 15:00, w sali audytoryjnej Państwowego Muzeum na Majdanku odbyło się oficjalne podsumowanie projektu, z koncertem kameralnym, wystąpieniami Uczniów biorących udział w projekcie, a także wręczeniem projektowych upominków.

Poniżej prezentujemy reportaż dokumentujący realizację zadań... Jeśli ktokolwiek nie jest pewien, o co chodziło w projekcie, zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego, który rozwieje wszelkie wątpliwości:Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, a w szczególności Pracownikom Państwowego Muzeum na Majdanku za współorganizację działań i nieoceniony wkład merytoryczny.

Organizatorzy: Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice i Państwowe Muzeum na Majdanku.
Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra".
Projekt Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.
Patronat Medialny: Narodowe Centrum Kultury, Kurier Lubelski, Radio Lublin, TVP Lublin i Platforma Kultury.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło