Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 8

Data wydarzenia: 04-02-2017

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą ósmą propozycją w ramach cyklu będzie błyskotliwa i momentami wzruszająca opowieść o znajdowaniu swojego miejsca na ziemi, dorastaniu oraz odwadze, by wziąć swój los we własne ręce - "Księga Życia"!

Dwóch potężnych magów zakłada się o to, czy ludzie są istotami o czystych sercach. Wśród ludzi poddanych próbie są dwaj bohaterowie filmu: Manolo - młody matador, który marzy, by zostać muzykiem, rozdarty między oczekiwaniami rodziny, a pragnieniami swego serca i Joaquin - sportowiec i duma rodzinnego miasta. Obaj konkurują o względy Marii - pięknej i niezależnej księżniczki. Los każe im wyruszyć we wspaniałą podróż przez trzy cudowne światy, by odnaleźć prawdziwą miłość i obronić swoją wioskę. W czasie podróży spotykają barwne postaci i poznają prawdę o sobie samych...
    
"Księga życia" nie jest zwykłą baśnią; to przepiękna przygoda fantasy, pełna magii, muzyki i zabawy!

Jest to osadzona w realiach meksykańskiego folkloru animacja z dojrzałym podejściem do filmowych bohaterów oraz wizualnym rozmachem, odpowiednio zneutralizowana na potrzeby dotarcia do młodszych odbiorców, ale i starsi widzowie (tudzież rodzice) opuszczą salę kinową niemniej usatysfakcjonowani. Perfekcja wykonania i bogactwo detali sprawia, że "Księga życia" wypada po prostu oszałamiająco i zostawia w tyle większość współczesnych animacji. Dodatkowo film posiada niezwykłą lekkość w podejmowaniu trudnych tematów, a humor opiera się przede wszystkim na barwnej galerii postaci i dowcipie sytuacyjnym.

 piosenka oficjalnie promująca film


kiedy? - 4 lutego 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło