Pracownie Kultury Maki

! Gala Noworoczna: Wiedeńskiego Walca Czar !

Data wydarzenia: 26-01-2018

W piątek, 26 stycznia 2018 roku o godzinie 18:00, w Pracowniach Kultury Maki zapraszamy na GALĘ NOWOROCZNĄ pt. "Wiedeńskiego Walca Czar"!​

Il Carnevale di Venezia jest z całą pewnością najpopularniejszym karnawałem w Europie i prawdopodobnie drugim najpopularniejszym karnawałem na świecie - zaraz po tym w Rio de Janeiro. Zazwyczaj zaczyna się ok. 10 dni przed Środą Popielcową i jest to ostatnia zabawa przed Wielkim Postem. Żyje nim całe miasto, a ulice przepełnione są kolorowymi, wirującymi maskami, muzyką i zabawą. Oprócz samych Wenecjan, prześciagających się w produkcji tradycyjnych masek i organizacji różnych wydarzeń związanych z karnawałem, zjeżdżają tu turyści z całego świata, a także aktorzy i artyści! Każdego roku karnawał rozpoczyna "lot anioła", czyli popis akrobatyczny na stalowych linach, nad placem św. Marka, a zakończony jest wyborem najpiękniejszej maski, a także wielkim balem i pokazem sztucznych ogni na placu św. Marka.

Sprzedaż biletów na Galę rusza 8 stycznia 2018 r. o godzinie 8:00 w kasie DDK „Bronowice", ul. Krańcowa 106 oraz on-line.


Cena biletu: 10 złotych (honorujemy zniżkę 10% z Lubelską Kartą Seniora)
 

BRAK WOLNYCH MIEJSC


W dniach od 1 do 10 każdego miesiąca, kasa czynna jest w godzinach od 12:00 do 19:00,
w pozostałe dni robocze - w godzinach od 12:00 do 15:00.

Odbiór biletów kupionych on-line możliwy będzie w kasie DDK do 25 stycznia oraz godzinę przed koncertem w Pracowniach Kultury Maki po okazaniu maila potwierdzającego zakup z dokonaniem płatności.


              ​Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gal i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Podczas koncertu, zaprezentujemy piękne arie, a także duety z oper i operetek. Nie zabraknie zachwycających utworów światowej klasy z repertuaru znanych kompozytorów. Usłyszeć będzie można między innymi kompozycje: Josepha Straussa, Jacques'a Offenbacha, Piotra Czajkowskiego, Giacomo Pucciniego, Giuseppe Verdiego czy Johannesa Brahmsa.

Wystąpią dla Państwa: Anna Barska, Aleksandra Bubicz-Mojsa, Iwona Sawulska, Mariola ZagojskaRobert Mojsa, a towarzyszyć im będzie kameralny zespół instrumentalny w składzie: Magdalena Maciąg (skrzypce), Agnieszka Schulz-Brzyska (fortepian) i Damian Szymczak (klarnet). Koncert uświetni występ pary solistów baletu: Olgi Pikovskiej i Igora Ogyrenko.

Gorący, południowy temperament, melodyjność i zmysłowość włoskiej muzyki sprawią, że piątkowy wieczór stanie się synonimem słonecznej Italii. Karnawał w Wenecji to europejskie apogeum zabawy bez granic i konwenansów, łączącej młodych i starych, bogatych i ubogich. Zapraszamy Państwa serdecznie do spędzenia tego wieczora w magicznym świecie muzyki wielkich teatrów operowych i gondolierów, słynnych filmów i musicali oraz ulicznych muzyków, wśród rozbawionego tłumu gości w barwnych kostiumach i tajemniczych maskach...DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło