Pracownie Kultury Maki

Klub Fanów Dobrych Filmów 26

Data wydarzenia: 15-02-2018

Zapraszamy wszystkich, dorosłych miłośników X Muzy.

W ramach Klubu, wieczorową porą, można obejrzeć największe dzieła światowej kinematografii, a także filmy poruszające niejednokrotnie bardzo trudne tematy, porozmawiać o nich, podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.


Naszą dwudziestą szóstą propozycją w ramach cyklu będzie najnowsza komedia Juliusza Machulskiego, który po Seksmisji, Kilerze i Vabank powraca z najlepszym humorem i zaskakującą kryminalną intrygą - „Volta”!

Bruno Volta (Andrzej Zieliński) to prawdziwy „kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka (Aleksandra Domańska) w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki (Olga Bołądź). Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą (Michał Żurawski) postanawia zagrać "vabank" i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam „słaba płeć”!

Z pewnością nie można odmówić Juliuszowi Machulskiemu wyobraźni i rozmachu w samych konceptach swoich filmów. Na tym opiera się cała jego filmografia, która w naszym dość ubogim – jeśli chodzi o filmową infrastrukturę – kraju była w stanie wykrzesać całkiem sporo naprawdę imponujących dzieł z gatunku kina rozrywkowego.

Również “Volta” na poziomie samego scenariusza i ogólnych założeń prezentuje się ciekawie. Machulski wrzucił do filmowego kotła motywy sensacyjne, historyczno-przygodowe, dołożył do tego pełną zmyłek intrygę opartą na wielkim przekręcie. I oczywiście zmieszał to wszystko w sosie komediowym.

z recenzji Przemysława Dobrzyńskiego, Spider's Web

kiedy? - 15 lutego 2018 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło