Pracownie Kultury Maki

Klub Fanów Dobrych Filmów 4

Data wydarzenia: 10-11-2016

Zapraszamy wszystkich, dorosłych miłośników X Muzy.

W ramach Klubu, wieczorową porą, można obejrzeć największe dzieła światowej kinematografii, a także filmy poruszające niejednokrotnie bardzo trudne tematy, porozmawiać o nich, podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.


Naszą czwartą propozycją w ramach cyklu będzie film zmarłego niedawno, wybitnego, polskiego reżysera Andrzeja Wajdy - "Katyń".

Film rozpoczyna się w bardzo trudnym momencie polskiej historii. Po ataku hitlerowskim rozpoczynającym II wojnę światową, 17 września 1939 roku Związek Radziecki zaatakował bezbronną niemal Polskę od Wschodu, co zakończyło się rychłą kapitulacją naszego kraju. Pojmani przez żołnierzy radzieckich dowódcy i oficerowie wojska polskiego, z generałem na czele, są więzieni przez kilkanaście miesięcy. Następnie zostają zamordowani w katyńskim lesie, a Niemcy i Rosjanie wzajemnie oskarżają się o popełnienie mordu.

Po wojnie bohaterki filmu - żony i matki zamordowanych polskich żołnierzy - próbują dowiedzieć się, kto tak naprawdę stoi za tym okrucieństwem, jednym z największych, jakie dotknęły nasz kraj w czasie wojny. Film został uznany za jedno z najważniejszych dzieł niedawno zmarłego reżysera - Andrzeja Wajdy.
zwiastun w języku polskim


kiedy? - 10 listopada 2016 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

Projekcja odbywa się w ramach cyklu BLOK PATRIOTYCZNY, który od kilku już lat jest naszą propozycją włączenia się w obchody dwóch najważniejszych świąt państwowych: Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Narodowego Święta Niepodległości.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło