Pracownie Kultury Maki

! KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ !

Data wydarzenia: 23-09-2016

W piątek, 23 września 2016 roku o godzinie 18:00, w Pracowniach Kultury Maki wystąpi Majka Jeżowska wraz z zespołem tancerek! Tej polskiej piosenkarki przedstawiać chyba nie trzeba! Od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty bardzo szeroką publiczność, a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, czy „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autor muzyki ma swój Festiwal Piosenki „Rytm i melodia”, który odbywa się w Radomiu od 2006 roku. Jej imię noszą przedszkola w Jaworznie i w Zabrzu.

Majka ze swoją kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego widza, a jej koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny!

Sprzedaż biletów rusza 1 czerwca w kasie DDK „Bronowice", ul. Krańcowa 106 (I piętro).

Ceny biletów:
30 złotych - bilet VIP (pierwsze trzy rzędy, na bilet nie obowiązują zniżki)
25 złotych - bilet normalny (honorujemy zniżki z Kartą Seniora)
15 złotych - bilet studencki/uczniowski (za okazaniem legitymacji)

W dniach od 1 do 10 każdego miesiąca, kasa czynna jest w godzinach od 12:30 do 18:00, w pozostałe dni robocze - w godzinach od 12:00 do 15:00.

UWAGA - WAŻNY KOMUNIKAT

Bilety można również rezerwować telefonicznie w godzinach pracy kasy, pod numerem telefonu: 81 744 16 38.
UWAGA!: Płatności za bilety zamówione telefonicznie należy dokonać przelewem na konto bankowe DDK "Bronowice" w terminie do 24 godzin od telefonicznej rezerwacji, w przeciwnym wypadku rezerwacja wygasa. W tytule przelewu prosimy podać: nazwę wydarzenia, ilość biletów, oraz miejsca zarezerwowane podczas ustaleń telefonicznych, np: "Koncert Majki Jeżowskiej, 2 bilety, rząd IV, miejsca 12, 13". Odbiór biletów możliwy będzie w kasie DDK do 22 września oraz godzinę przed koncertem w Pracowniach Kultury Maki po okazaniu potwierdzenia przelewu.


              O artystce (źródło: oficjalna strona internetowa artystki - www.majkajezowska.com.pl oraz www.wikipedia.org):

Wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów i widowisk muzycznych, producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music. Ma na swoim koncie Platynową i kilka Złotych Płyt, wielokrotna laureatka KFPP w Opolu, zdobywczyni I nagrody Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlsham, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda, wielka przyjaciółka dzieci i showmenka.

Ukończyła Wydział Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Krystyny Prońko. W 1978 roku zdobyła nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a rok później uczestniczyła w konkursie premier na Festiwalu w Opolu, podczas którego otrzymała wyróżnienie. Po tym sukcesie wydała swoją pierwszą płytę autorską pt. "Jadę w świat", na której znalazły się jej przeboje „Od rana mam dobry humor”, tytułowa „Jadę w świat” oraz „Najpiękniejsza w klasie”. Na Festiwalu w Opolu w roku 1980 uczestniczyła w konkursie premier, na którym otrzymała III nagrodę za piosenkę „Reggae o pierwszych wynalazcach”.

W roku 1981 wyjechała do Stanów Zjednoczonych i osiadła w Chicago. W 1984 roku zaśpiewała piosenkę „Rats on a Budget”, do której wideoklip wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, a następnie był emitowany w amerykańskiej telewizji muzycznej MTV. W USA mieszkała do 1993 roku jednocześnie kontynuując karierę w Polsce. W roku 1987 zdobyła na koncercie premier Festiwalu w Opolu I nagrodę, śpiewając w trio z Krystyną Prońko i Piotrem Szulcem piosenkę „Czekamy na wyrok”, a w roku 1988 ponownie zdobyła I nagrodę na koncercie premier w Opolu za wykonanie piosenki „Edek”. Jej druga płyta autorska pt. "Wibracje" ukazała się w roku 1987.

Równolegle ze swoją główną twórczością pop, Maria Jeżowska zajmowała się komponowaniem i wykonywaniem piosenek skierowanych do dzieci. Szukając w archiwach zorientowała się, że polska twórczość piosenkarska dla nich jest bardzo uboga i niskiej jakości. W 1984 roku wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej, "A ja wolę moją mamę", do którego skomponowała muzykę i nagrała piosenkę pod tym samym tytułem dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka ta uzyskała dużą popularność, która skłoniła ją do wydania całej płyty pod tym samym tytułem. Płyta ta jak na ówczesne czasy okazała się dużym sukcesem i została sprzedana w 50 000 egzemplarzy. Dla odróżnienia swojej twórczości dla dzieci od twórczości dla dorosłych zaczęła używać zdrobniałej wersji swojego imienia „Majka”.


              

 
DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło