W weekend od 26 do 28 czerwca 2026 roku, serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania podczas otwarcia odnowionego Parku Bronowickiego! Z tej okazji przygotowaliśmy weekend pełen atrakcji: koncertów, warsztatów, spacerów oraz animacji dla całych rodzin.
Park Bronowicki to drugi po Ogrodzie Saskim najstarszy park miejski w Lublinie. Oba parki miały tego samego projektanta – inżyniera Feliksa Łodzię-Bieczyńskiego. To miejsce przez lata było częścią historii Bronowic, a dziś – dzięki wsparciu środków europejskich i projektowi rewaloryzacji – odzyskuje swój historyczny charakter, jednocześnie rozpoczynając kolejny rozdział funkcjonowania jako nowoczesna, funkcjonalna i dostępna przestrzeń do wypoczynku, rekreacji oraz spotkań i codziennego życia lokalnej społeczności. To jedna z najważniejszych inwestycji w miejską zieleń ostatnich lat oraz kolejny krok w realizacji wizji Lublina jako Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
Park Bronowicki jest także częścią „Zielonej Sieci” – programu łączącego lubelskie tereny zielone w spójny system społeczno-kulturalny. To przykład tego, jak inwestycje w przestrzeń publiczną mogą wspierać budowanie wspólnoty i poprawiać jakość życia w mieście.
Wartość inwestycji wyniosła ponad 8,9 miliona złotych.
Projekt otrzymał 7 milionów złotych dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Planowany program wydarzenia:
piątek, 26 czerwca 2026 roku, w godzinach od 14:00 do 18:00:
od 14:00 do 14:30 – oficjalne otwarcie Parku;
od 14:30 do 15:00 – spacer z przewodnikiem i poznaniem historii Parku – jednym z przystanków będzie projekt artystyczno-społeczny Pawła Passiniego i Daniela Słomińskiego „Nomadyczny Teatr Dźwięku”, będący eksperymentalnym słuchowiskiem plenerowym;
od 14:30 do 17:30 – strefy kreatywne, warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, animacje;
od 15:00 do 16.00 – koncert jazzowy na akordeon w wykonaniu Szymona Chołomieja
od 16:00 do 17:00 – spektakl impro w wykonaniu Teatru w Ogrodzie;
od 17:00 do 18:00 – koncert dęto-skrzypcowego projektu poświęconego muzyce wschodniej Lubelszczyzny w wykonaniu Wędrownej Orkiestry Gimplów;
sobota, 27 czerwca 2026 roku, w godzinach od 11:00 do 16:00:
od 11:00 do 16:00 – strefy kreatywne, warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, animacje
od 11:00 do 12:00 – koncert akustyczny w wykonaniu Łukasza Jemioły
od 12:00 do 13:00 – koncert „Brazylijski chill w Parku” w wykonaniu Sylvetty Księżniczki Wiatru i Marcina Kisiela
niedziela, 28 czerwca 2026 roku, w godzinach od 10:00 do ok. 12:00:
spacer z przewodnikiem po dzielnicy, start w Parku Bronowickim o godzinie 10:00.
Podczas wszystkich trzech dni wydarzenia zapewniamy dostępność tłumacza Polskiego Języka Migowego.
Strona internetowa Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice" korzysta z plików cookies.
Dowiedz się wiecej
Są to małe pliki tekstowe zapisywane na Twoim urządzeniu (na przykład na komputerze lub na smartfonie) przez strony internetowe, które odwiedzasz. Używamy plików cookies zgodnie z
Polityką prywatności, której treść dostępna jest w zakładce
Do pobrania. Wykorzystujemy je w celach analitycznych (między innymi do analizy statystycznej ruchu) oraz aby dostosować wygląd i treści strony do Twoich preferencji i zainteresowań. Dane zabrane na ich podstawie łączymy z innymi danymi i informacjami, które mamy lub otrzymamy w przyszłości, a które mogą stanowić dane osobowe.
Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia ciasteczek swojej przeglądarki. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie.